Zakończyła się budowa oddziału, na którym rehabilitację będą przechodzili pacjenci po zakażeniu COVID-19.

Nowy oddział znajduje się w Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Ma on powierzchnię aż 750 mkw, co czyni go dwa razy większym od dotychczasowego. Znajduje się na nim 26 łóżek, a w miejsce obecnego oddziału pulmonologicznego trafią tzw. łóżka izolacyjne. Będą one przeznaczone dla pacjentów, którzy przed przyjęciem do szpitala muszą wykonać test na obecność koronawirusa.

Co warto zaznaczyć, nowy oddział został wybudowany w systemie eco house, który ogranicza wydzielanie pyłów budowalnych od 15 do 20 proc. Na świecie istnieje tylko 120 takich szpitali. Koszt inwestycji wyniósł 6 mln złotych.

źródło: www.poznan.tvp.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij