Wprowadzono zmiany odnośnie szczepień przeciwko COVID-19.

Przed zaszczepieniem się przeciw COVID-19 trzeba poddać się badaniu kwalifikacyjnemu, które wykluczy wszelkie możliwe przeciwskazania. Badanie to mogą przeprowadzić lekarze, dentyści, pielęgniarki, położne, felczerzy, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, farmaceuci, higienistki szkolne i diagności laboratoryjni, posiadający odpowiednie kwalifikacje.

Jednak od 14 grudnia bieżącego roku na szczepienie mogą się udać dzieci od lat 5. Zmienia to dotychczasowe zasady, ponieważ teraz jedynie lekarze będą mogli przeprowadzać badania kwalifikacyjne u dzieci poniżej 15. roku życia. Tym samym fizjoterapeuci nie będą mogli go przeprowadzać u takich pacjentów.

Wprowadzenie przepisów jest reakcją na wydany przez Ministra Zdrowia Komunikat nr 15 w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat od dnia 16 grudnia 2021 r.

źródło: kif.info.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij