10 grudnia br. opublikowano projekt zarządzenia Prezesa NFZ. Przewiduje on zmiany w wycenach świadczeń rehabilitacyjnych. Ucierpi fizykoterapia i fizjoterapia domowa.

KIF sprzeciwia się zmianom wprowadzonym przez NFZ i zapowiada koniec publicznej fizjoterapii. Wszystko przez obniżenie wyceny fizjoterapii domowej, która w tym roku miała przyznane 130 punkty, a w przyszłym ma to być jedynie 114,5 (cena jednego punktu to 0,87-1,05 zł).

KIF zaznacza, że fizjoterapia domowa od lat jest wyceniana poniżej kosztów. Obniżenie jej jeszcze bardziej w czasie rosnącej inflacji i dodatkowych kosztów związanych z pandemią jest skandaliczną decyzją. Koszty jakie musi ponieść fizjoterapeuta zwiększyły się o średnio 30 proc., pojawia się więc pytanie, z czego je pokryć.

KIF apeluje o podniesienie wycen i zwraca uwagę na dramatyczną sytuację rehabilitacji publicznej. Niższa bowiem ma być również wycena fizykoterapii. Proponowane zmiany przyczynią się do tego, że jeszcze mniej Polek i Polaków będzie miało dostęp do zabiegów, które są dla nich niezbędne. Kolejki się wydłużą i więcej fizjoterapeutów odpłynie do sektora prywatnego.

źródło: www.kif.info.pl 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij