Nowe przepisy dotyczące finansowania świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 17 listopada 2021.

Krajowa Izba Fizjoterapii poinformowała, że 9 grudnia 2021 wchodzi w życie ustawanowelizująca system finansowana świadczeń rehabilitacyjnych. Zmiany dotyczą wiadczeniodawców udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju:

  • leczenie uzdrowiskowe,

  • opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień w zakresach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w warunkach stacjonarnych,

  • rehabilitacja lecznicza w zakresach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w warunkach stacjonarnych,

  • pomoc zdrowotna kontraktowana odrębnie, związana z zapewnieniem całodobowej możliwości wykonywania świadczenia.

Na wniosek KIF do ustawy dołączono również zmiany w finansowaniu:

  • zabiegów pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej w zakresach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w warunkach stacjonarnych,

  • opieki paliatywnej i hospicyjnej w zakresach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w warunkach stacjonarnych.

Dyskusję wywołała decyzja o pominięciu zabiegów rehabilitacyjnych realizowany w warunkach ambulatoryjnych, dziennych oraz domowych.

źródło: www.rehabiznes.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij