Zmiany w przepisach. Teraz pacjenci wymagający fizjoterapii dostaną na nią e-skierowanie, zamiast skierowania na papierze.

Z uwagi na pandemię koronawirusa i konieczność ograniczenia kontaktów międzyludzkich wiele spraw zarówno urzędowych, jak i medycznych można załatwić przez Internet. W tym celu powstały również e-skierowania i e-recepty, które szybko zaczęły zastępować tradycyjne wpisy od lekarza.

Teraz również pacjenci udający się na rehabilitację będą obowiązkowo otrzymywać e-skierowania. Wyjątkiem są uzdrowiska, sanatoria, programy lekowe oraz logopedzie, tam wciąż będą obowiązywały skierowania papierowe. Wzięto również pod uwagę brak możliwości natychmiastowego przystosowania się do zmian, dlatego e-skierowania nie są obowiązkowe do 9 stycznia 2022. Nie będą ich również musieli wystawiać lekarze, którzy nie mają dostępu do systemu e-zdrowie.

źródło: www.zdrowie.wprost.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij