Sejmowa Komisja Zdrowia podjęła decyzję w sprawie szczepień wykonywanych przez fizjoterapeutów oraz sposobu rozliczania świadczeń.

Sejm obradował dziś nad projektem senackiej uchwały dotyczącej noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Trzy poprawki dotyczyły fizjoterapeutów. Pierwsza z nich miała zezwolić na wykonywanie przez nich oraz inne grupy zawodowe (w tym farmaceutów) szczepień przeciw grypie. Punkt ten został przegłosowany.

 

Dwie pozostałe poprawki dotyczyły sposobu rozliczania świadczeń. Pierwsza z nich zakładała zmianę w zakresie fizjoterapii przeprowadzanej w uzdrowiskach. Od tej pory to fundusz covid-owy musiałby opłacać 70 proc. kwoty za świadczenia, a nie ośrodek uzdrowiskowy. Punkt ten został jednak odrzucony. Taka sama decyzja zapadła w sprawie poprawki proponującej analogiczne rozwiązanie, ale w przypadku placówek opieki długoterminowej, hospicyjnej i paliatywnej.

 

Źródło: cowzdrowiu.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij