KIF odniósł się do raportu odnośnie podwyżek w ochronie zdrowia. Jedynie 34 proc. fizjoterapeutów na nich skorzystało.

NFZ opublikował raport dotyczący podwyżek w sektorze ochrony zdrowia. Według przedstawionych danych to fizjoterapeuci są grupą, która najbardziej na nich skorzystała. Krajowa Izba Fizjoterapeutów poinformowała jednak, że tylko 34 proc. rehabilitantów zatrudnionych w sektorze publicznym faktycznie otrzymała wyższe wynagrodzenie.

Najlepsza sytuacja jest w województwie podkarpackim, gdzie z podwyżek skorzystało 50 proc. Po przeciwnej stronie znajdują się pracownicy z województwa małopolskiego, zaledwie 5 proc. z nich zarabia więcej. Taki stan rzeczy jest wynikiem ustawy z 2017 roku, która zmienia sposoby ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

To wszystko przyczynia się do dalszego odpływu fizjoterapeutów do sektoru prywatnego, czego skutki widać już dziś. Kolejki do specjalistów są już bardzo długie, a będą jeszcze dłuższe, przez co wiele osób wymagających natychmiastowej pomocy, nie otrzymuje jej.

źródło: www.rynekzdrowia.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij