Według danych NFZ fizjoterapeuci są grupą pracowników ochrony zdrowia, których wynagrodzenia wzrosły o największą kwotę.

Na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia NFZ zaprezentował dane, z których wynika, że to fizjoterapeuci najbardziej skorzystali na ministerialnych podwyżkach. Inne grupy zawodowe, których zarobki miały się znacznie poprawić to psychologowie oraz diagności laboratoryjni.

NFZ podzieliło fizjoterapeutów na trzy grupy zaszeregowania. W pierwszej znajduje się zaledwie 437 pracowników. Mają oni otrzymywać wynagrodzenie zasadnicze wyższe o około 1200 zł, a łączne o 1400. Najwięcej fizjoterapeutów pracuje w drugiej grupie (bo aż 14 348). Tam pensja zasadnicza zwiększyła się o około 800 zł, a łączna 1000 zł. W ostatniej grupie jest 3327 pracowników i dostają o ponad 700 zł wyższe wynagrodzenie zasadnicze, a łączne o ponad 800 zł.

źródło: rynekzdrowia.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij