Do noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zgłoszona została poprawka, która zakłada możliwość wykonywania szczepień między innymi przez fizjoterapeutów.

Senatorka Beata Małecka-Libera zgłosiła poprawkę do ustawny dotyczącej między innymi szczepień przeciw grypie oraz COVID-19. Według niej fizjoterapeuci również powinni mieć możliwość wykonywania szczepień, a wraz z nimi ratownicy medyczni i farmakolodzy.

Sentorka podkreśla, że należy wykorzystywać wszystkie siły przy szczepieniach i jeśli personel jest przeszkolony w tym zakresie, to powinien mieć możliwość pomocy.

źródło: www.politykazdrowotna.com

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij