Już na początku przyszłego roku pacjenci z Wielkopolski będą mieli do dyspozycji nowy oddział rehabilitacji pulmonologicznej i pocovidowej. Nowo wybudowany obiekt będzie nie tylko nowoczesny i dobrze wyposażony, ale również ekologiczny.

Władze Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy poinformowały, że nowy budynek rehabilitacji zostanie oddany już w listopadzie. Pacjenci będą mieli do dyspozycji aż 52 pomieszczenia na 750 metrach kwadratowych. Koszt jego budowy to ponad 6 mln zł. Finansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dyrekcja szpitala podkreśla, że oddział wpisuje się także w działania proekologiczne. Wszystko za sprawą budownictwa modułowego, które ogranicza wydzielanie pyłów budowlanych do 15-20 proc oraz zużywa zdecydowanie mniej betonu. Ponadto budynek powstał z materiałów z recyklingu. Jest to pierwszy tego typu oddział w województwie wielkopolskim.

źródło: www.poznan.tvp.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij