Fizjoterapeuci komentują zmiany w systemie wycen świadczeń. Rehabilitacja ma stać się dobrem luksusowym, na które będzie trzeba czekać nawet 10 lat.

Przypominamy, że NFZ poinformowało o zmianie terminu wejścia w życie rozporządzenia zmieniającego wyceny świadczeń rehabilitacyjnych z 1.10.2021r. na 1.01.2022r. Fizjoterapeuci przestrzegają, że nadchodzi gorsza era dla pacjentów.

Według nowych wycen stawki za zabiegi zostaną obcięte o połowę, co sprawi, że aż 80 proc. z nich stanie się nieopłacalnych. W rezultacie będą wykonywane bardzo rzadko i pacjenci, których nie będzie stać na tę usługę w sektorze prywatnym, mogą się ich nie doczekać.

Wzrosnąć mają wyceny świadczeń zabiegów z zakresu kinezyterapii. Jednak tutaj też pojawia się problem, gdyż osoby wymagające rehabilitacji, to często osoby starsze, którym ciężko przychodzi chociażby położenie się na macie. Występują u nich również zwyrodnienia kręgosłupa, problemy z błędnikiem lub choroby krążeniowo-oddechowe, co stanowi obiektywną przeszkodę do wykonywania ćwiczeń.

źródło: www.medonet.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij