Nastąpiła zmiana terminu wejścia w życie rozporządzenia zmieniającego wyceny świadczeń rehabilitacyjnych, które miało nastąpić 1 października. KIF komentuje sytuację i wyraża swoje zaniepokojenie.

Od samego początku tryb, w jakim NFZ wprowadzało zmiany, był krytykowany przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Prezes KRF już w kwietniu wystosował w tej sprawie list, w którym wytknął Narodowemu Funduszowi Zdrowia złe traktowanie oraz wybiórcze działania.

Sytuacja od tego czasu nie uległa polepszeniu. Wręcz przeciwnie, KIF zarzuca usiłowanie wypchnięcia fizjoterapeutów z publicznej ochrony zdrowia. Ponadto podkreślany jest fakt, że przedłużenie się vacatio legis nastąpiło w ostatniej chwili. Krajowa Izba Fizjoterapeutów nie przyjmuje tłumaczenia dodatkowymi terminami dla świadczeniobiorców, gdyż na kolejną zmianę organizacyjną mają oni jedynie tydzień.

KIF wyraża również zaniepokojenie faktem, że NFZ nie jest w stanie ujawnić podstaw do nowych wycen, zasłaniając się Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która pracuje nad tym od 2016 roku. Nie wiadomo również, na czym Agencja opiera swoje dane.

źródło: www.kif.info.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij