Kolejny dzień „Białego miasteczko 2.0” pod Kancelarią Premiera. Medycy napisali list do Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, a w nim podkreślili swoje niezadowolenie i przedstawili żądania.

Pracownicy służby zdrowia nie zamierzają ustąpić, są wśród nich również fizjoterapeuci. Za niedługo minie tydzień od kiedy powstało„Białe miasteczko 2.0”. Dziś rano odbyła się konferencja, na której szefowa OZZPiP po raz kolejny wykazała gotowość do dialogu z władzami. Odczytała list do Szefa Rady Ministrów oraz prezesa PiS, w którym zaznaczyła, że medycy chcą rozmawiać z osobą wiarygodną i merytoryczną, a obecny Minister Zdrowia według niej nie rozumie problemów służby zdrowia i traktuje ją jak „nadmierny wydatek w budżecie”.

Kolejnym punktem w liście była kwestia zmiany ustawy oraz zwiększenie nakładów pieniężnych przekazywanych służbie zdrowia. Są to najważniejsze postulaty, które mają zapobiec odpływowi młodej kadry za granicę oraz do systemu prywatnego. Prowadzi to bowiem do spadku jakości NFZ, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo pacjentów.

Całość listu można przeczytać na Twitterze Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia.

źródło:www.rynekzdrowia.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij