Protest medyków wciąż trwa, a Białe miasteczko 2.0 stoi i będzie stać do skutku, jak zapowiadają strajkujący. Zbliża się również Dzień Fizjoterapii zaplanowany na 18 września.

10 września odbył się ogromny protest pracowników służby zdrowia, w którym wzięło udział ponad 30 tys. osób. Trasa zaczęła się przed Ministerstwem Zdrowia, a skończyła przy Kancelarii Premiera, gdzie rozłożyło się Białe miasteczko. Medycy zapowiadają, że zostaną na miejscu, póki nie będą spełnione ich postulaty. Na to jednak się nie zanosi, gdyż Minister Zdrowia uważa, że są one niemożliwe do zrealizowania.

Protestujący domagają się spotkania z Mateuszem Morawieckim, ale zamiast tego Adam Niedzielski powołał nowego wiceministra resortu zdrowia, który ma odpowiadać za prowadzenie rozmów z medykami. Pracownicy służby zdrowia twierdzą, że jest to kolejne utrudnienie dotarcia do premiera i nie ma to nic wspólnego z dialogiem.

Medycy przebywający w miasteczku oprócz wyrażenia sprzeciwu chcą również pomóc i edukować. Dlatego codziennie odbywają się różne wydarzenia zwracającego uwagę na inny problem służby zdrowia, a także choroby i badania. Aktualnie znana jest rozpiska na ten tydzień i już 18 września odbędą się warsztaty w ramach Dnia Fizjoterapii.

źródło: www.rynekzdrowia.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij