Wielki Protest odbędzie się 11 września w Warszawie. Polska służba zdrowia kona, za mało jest zatrudnionych, by dbać o zdrowie całego społeczeństwa. Znamy postulaty fizjoterapeutów.

Brak finansowania

Z powodu niskich zarobków medycy przechodzą do sektora prywatnego lub wyjeżdżają z kraju. Zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeutów jest ogromne, w kolejce do specjalisty trzeba czekać średnio pół roku.

Postulaty

  1. Zmiana ustawy o wynagrodzeniach.

  2. Zrównanie wynagrodzeń do średniej UE.

  3. Realne finansowanie leczenia - świadczenia medyczne są bardzo nisko opłacane. Rządzący nie biorą pod uwagę, że koszty utrzymania placówek rosną, a te założone przez rząd toną w długach.

  4. Stop biurokracji - medycy to nie urzędnicy. Wypełnienie zamówień na sprzęt trwa nawet kilkanaście minut, za dużo czasu zajmuje także wypełnianie sprawozdań, w których wiele danych się dubluje.

  5. Nie ma medyków - nie ma leczenia. Same łóżka nie wyleczą pacjentów. Rząd musi zadbać o kadry medyczne i zapewnić wzrost zatrudnienia w publicznej służbie zdrowia. Samo zaopatrzenie w sprzęt nie jest wystarczające, by leczyć ludzi. Leczą głowy i ręce specjalistów.

W ogólnopolskim strajku medyków wezmą udział m.in.: fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne, lekarze i ratownicy medyczni. Przemarsz odbędzie się w południe na ulicach Warszawy, zacznie się na pl. Krasińskich, przejdą pod siedzibę Ministerstwa Zdrowia, pod Pałac Prezydencki następnie staną przed Sejmem, strajk zakończy się przed kancelarią premiera na Alejach Ujazdowskich.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij