Prezes KRF wskazał główne postulaty fizjoterapeutów, którzy przyłączyli się do protestu medyków. Wśród nich są nie tylko wyższe pensje.

Dr hab. Maciej Krawczyk, prezes KRF, opowiedział o sytuacji fizjoterapeutów oraz wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Jego zdaniem medycy są od lat ignorowani przez rząd. Mimo że pracują w zawodzie zaufania publicznego, brakuje dialogu i szacunku. Odbiega to znacznie od norm europejskich, co niepokoi pracowników medycznych.

Prezes KRF zaznacza również, że co prawda fizjoterapeuci otrzymali podwyżki, ale większość z nich nie skorzystała. Dotyczyły one bowiem osób zatrudnionych w ramach umowy o pracę, a przeważająca część pracuje na kontraktach. Dodatkowo, bardzo dużo rehabilitantów decyduje na pracę w sektorze prywatnym, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wkrótce może dojść do sytuacji, w której zabraknie fizjoterapeutów pracujących w NFZ.

Dr hab. Maciej Krawczyk wskazał jednak pięć głównych postulatów, które pomogłyby zatrzymać rehabilitantów w pracy:

  • znaczna podwyżka płac,

  • korekta wycen świadczeń z zakresu fizjoterapii w oparciu o realne koszty,

  • rozliczanie świadczenia w oparciu o czas pracy fizjoterapeuty, a nie realizację procedur,

  • dofinansowania do szkolenia specjalizacyjnego i podyplomowego,

  • ścieżki rozwoju zawodowego oraz gradacji poziomu wynagrodzenia.

źródło: www.pulsmedycyny.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij