Wiceminister zdrowia skomentował sytuację szczepień przeciw COVID-19 w polskiej służbie zdrowia. Największą grupą zaszczepionych są diagnostycy laboratoryjni, jednak fizjoterapeuci zamykają ten ranking.

Waldermar Kraska został zapytany o ewentualne obowiązkowe szczepienia medyków. Nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, ale poinformował, że wśród tej grupy ponad 90 proc. osób jest w pełni zaszczepiona. Na samym szczycie znajdują się diagnostycylaboratoryjni z wynikiem 97 proc. Wiceminister stawia pracowników ochrony zdrowia jako przykład dla całego polskiego społeczeństwa, w którym zaszczepionych jest mniej niż połowa.

Jednak nawet wśród medyków nie wszyscy chcą się szczepić, jedną z takich grup są fizjoterapeuci. Jedynie 64 proc. z nich jest zaszczepiona jedną dawką, a 69 proc dwoma. Nie wiadomo z czego wynika taki stan rzeczy, jednak coraz więcej mówi się  o obowiązkowych szczepieniach dla medyków, więc wkrótce może to ulec zmianie.

źródło: https://www.se.pl/zdrowie/lekarze-prawie-wszyscy-zaszczepieni-fizjoterapeuci-zwlekaja-aa-pZ1C-fj9h-zorg.html

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij