Prezes NFZ opublikował nowe rozporządzenie w sprawie leczenia dzieci i dorosłych w śpiączce. Zmienią się przede wszystkim warunki zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacji leczniczych oraz świadczeń programów zdrowotnych.

 Zmiany będą obowiązywały od 1 września bieżącego roku i obejmą:

  • zniesienie obowiązkowego podpisu pacjenta w dokumentacji medycznej, który miałby potwierdzać odbycie się zabiegów fizjoterapeutycznych,
  • wprowadzenie obowiązkowych wizyt fizjoterapeutycznych na początku i końcu cyklu,
  • przedłużenie czasu możliwości zgłoszania rehabilitacji do 7 dni roboczych przed jej końcem,
  • rozszerzenie możliwości zakwalifikowania się do grupy JGP,
  • zmiany w taryfach świadczeń dla chorych ze śpiączką.

Całość dokumentu można przeczytać na stronie tutaj.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów odniosła się pozytywnie do zmian zawartych w rozporządzeniu, jednak zaznacza, że NFZ nie wziął pod uwagę ich apelu o wzrost wag punktowych produktów rozliczeniowych w rodzaju rehabilitacji leczniczej.

Źródło: kif.info.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij