2 sierpnia został powołany Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia. W jego skład wchodzą przedstawiciele zawodów medycznych. Zapowiedziany został również protest w Warszawie.

Odbyła się pierwsza konferencja prasowa Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, w którego skład wchodzą między innymi: przedstawiciele fizjoterapeutów, pielęgniarek, położnych, oraz lekarzy. Komitet zaprezentował swoje postulaty:

  • wzrost nakładów na system opieki zdrowotnej do wysokości 8 proc. PKB,

  • wzrost wynagrodzeń dla pracowników medycznych do poziomu średnich w państwach OECD i UE,

  • wyższa liczba finansowanych świadczeń dla pacjentów oraz poprawa ich dostępności,

  • wyższa jakość świadczeń dla pacjentów,

  • zwiększenie ilości pracowników w systemie ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach OECD i UE.

Przedstawiciele podkreślają jednak, że przede wszystkim zależy im spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Obawiają się bowiem, że bez realnych negocjacji, nie będzie konkretnych działań. Przewodnicząca OZZPiP, Krystyna Ptok dodała, że medycy czują się zlekceważeni przed rząd, a o spotkanie z przewodniczącym Rady Ministrów wnioskowali już pod koniec czerwca.

To wszystko doprowadziło do zapowiedzi protestu pracowników ochrony zdrowia m. in. fizjoterapeutów, który odbędzie 11 września w Warszawie o godzinie 12.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij