II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów został przełożony. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne i rozprzestrzeniający się wariant koronawirusa „Delta”. Związkowcy jednak nie rozumieją tej decyzji i nie kryją oburzenia.

20 lipca Krajowa Rada Fizjoterapeutów podjęła decyzję o odwołaniu II Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów, na którym miał zostać wybrany nowy szef Rady. Wywołało to szeroką dyskusję w mediach społecznościowych. Część fizjoterapeutów uważa ten ruch za próbę opóźnienia zmiany władzy.

KRF argumentuje swoją decyzję sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zaznacza, że Zjazd miał odbyć się w pierwszych dniach września, a to właśnie w tym czasie ma rozpocząć się czwarta fala i co za tym idzie – kolejny lockdown. Dodatkowym argumentem jest niski procent zaszczepionych fizjoterapeutów (jedynie 60 proc.). W pozostałych zawodach medycznych liczba ta jest znacznie wyższa – około 90 proc.

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii przypomina o możliwości zorganizowania Zjazdu zdalnie lub przy zaostrzonym rygorze sanitarnym. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fijzoterapii zaznacza, że kadnecja obecnej władzy KRF skończyła się ponad pół roku temu. W ocenie przewodniczącego Związku, Tomasza Dybki, szefostwo obawia się, że nie utrzyma stanowiska i to jest prawdziwym powodem przełożenia Zjazdu.

Źródło: www.cowzdrowiu.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij