Kolejki do rehabilitantów coraz dłuższe. Terminy wyznaczane są nawet na 6 lat do przodu. Pacjenci się niecierpliwią, a specjalistów wciąż brakuje.

Pacjentka z Krakowa otrzymała po zabiegu skierowanie na rehabilitację, która według zaleceń powinna odbyć się jak najszybciej. Mimo to miała problem ze znalezieniem placówki, która by ją przyjęła szybciej niż za 2 miesiące. Są jednak miejsca, w których czas oczekiwania wynosi nawet 6 lat.

Powodem takiego stanu rzeczy są braki w kadrach, a przy tym zwiększająca się ilość pacjentów. W Polsce na 1 tys. mieszkańców przypada jedynie 2,4 lekarzy. Jest to najniższy wynik w całej Unii Europejskiej. Dla porównania, pierwsze miejsce na liście zajmuje Grecja, w której liczba ta wynosi 6,1.

Niestety nie ma perspektyw na zmiany w tym zakresie. W 2020 roku Ministerstwo Zdrowia przewidziało dla małopolski 25 miejsc rezydenckichw dziedzinie rehabilitacji medycznej. Jednak wniosek złożyły jedynie 2 osoby. Takie sytuacje skutkujązamykaniem się kolejnych poradni rehabilitacji.

Źródło: www.gazetakrakowska.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij