Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowany został projekt zarządzenia w sprawie zmiany warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacji leczniczej.

Proponowane zmiany są następujące:

1. Dokumentacja w ambulatorium bez podpisu pacjenta - w praktyce oznacza to zniesienie obowiązku składania przez świadczeniobiorców podpisów w dokumentacji medycznej, co znacznie usprawni całą procedurę.

2. Obowiązkowa wizyta fizjoterapeutyczna na początku i końcu cyklu -Krajowa Izba Fizjoterapeutyczna wielokrotnie postulowała o zmiany w tym zakresie. Daje to możliwość ocenienia postępów pacjenta oraz mierzenia skuteczności przeprowadzonej fizjoterapii.

3. Przedłużenie rehabilitacji zgłaszane na 7 dni roboczych przed końcem (obecnie jest to 7 dni kalendarzowych).

4. Zmiana taryfy świadczeń dla chorych ze śpiączką - oznacza to dostosowanie taryfy świadczeń gwarantowanych obejmujących leczenie chorych ze śpiączką (ICD-10 R40.2) do zaproponowanej przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Krajowa Izba Fizjoterapeutyczna zaznacza, że zmiany te przyjmuje z aprobatą i oczekuje podobnych inicjatyw w przyszłości.

Źródło:kif.info.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij