1 lipca weszła w życie Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, która ma zapewnić podwyżki m.in. fizjoterapeutom.

Ze skarg napływających do KIF wynika, że jest to efekt podniesienia wynagrodzeń zatrudnionych tylko i wyłącznie na podstawie umowy o pracę, a także braku zmiany wyceny świadczeń fizjoterapeutycznych oraz braku zapewnienia źródła finansowania tych podwyżek. Doprowadziło to do tego, że fizjoterapeuci są zwalniani z pracy lub zmuszani do zmiany formy jej świadczenia.

W odpowiedzi na te niepokojące sygnały Krajowa Izba Fizjoterapeutów wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym „Fizjoterapia” zwrócili się w liście do fizjoterapeutów i pracodawców, prosząc ich o zgłaszanie wszelkich problemów z wdrożeniem podniesionego wskaźnika.

 Źródło: https://kif.info.pl/podwyzki-mowimy-sprawdzam/

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij