Z początkiem lipca w życie wchodzi obowiązek przesyłania danych o świadczeniach zdrowotnych udzielanych pacjentom.

Dotyczy on każdego podmiotu, który udziela świadczeń zdrowotnych. Fizjoterapeuta będzie musiał wprowadzić dane do systemu informatycznego P1, który umożliwi usprawnienie procesów opartych na świadczeniach medycznych.

Jakie informacje będą w nim zamieszczane?

System P1 to inaczej Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych. Fizjoterapeuta będzie miał obowiązek wskazać: PESEL pacjenta, jego adres zamieszkania oraz dane usługodawcy wraz z kodem resortowym, REGON-em oraz identyfikatorem. Oprócz tego trzeba będzie zamieścić kod, datę rozpoczęcia i zakończenia świadczenia.

Przewidywane korzyści z wdrożenia P1

Jego podstawową zaletą jest przede wszystkim cyfryzacja służby zdrowia - czyli elektroniczna dokumentacja medyczna, e-recepty, e-skierowania oraz e-zlecenia. W załeżeniu ma on także poprawić bezpieczeństwo pacjenta, jego danych oraz mniejszyć występowanie błędów diagnostycznych i terapeutycznych.

Fizjoterapeuta, który ma zarejestrowany podmiot leczniczy, przed 1 lipca musi złożyć wniosek o założenie konta w systemie P1 oraz wygenerowanie certyfikatu.

źródło: kif.info.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij