Przedstawiciele branży fitness rozpoczęli rozmowy z rządem na temat refundacji rehabilitacji ozdrowieńców na siłowniach.

Jak przedstawiają dane Krajowej Izby Fizjoterapeutów przed pandemią koronawirusa na fizjoterapię czekało około dwóch milionów pacjentów. Obecnie ten wynik jest dwukrotnie większy, zapewnia Tomasz Napiórkowski - prezes Polskiej Federeacji Fitness.

Długi czas oczekiwania na terapię pocovidową jest powodem zgłoszenia chęci pomocy fizjoterapeutom. Jak zapewnia Napiórski, sektor posiada odpowiednią infrastrukturę, kadrę oraz możwliwości do prowadzenia takich zajęć. Jak dodaje, takie rozwiązanie przyniosłoby nie tylko korzyść dla państwowej służby zdrowia, ale również dla samych siłowni. Powodem tego jest możliwość prowadzenia terapii w godzinach od 10 do 16, kiedy ruch w nich jest stosunkowo niewielki.

Trwają rozmowy branży fitness, na temat powstałego pomysłu, z Ministerstwem Zdrowia. Podobne projekty funkcjonują już w innych państwach europejskich, podkreśla Napiórski.

źródło: money.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij