W szpitalu w Wolicy zostanie wybudowany oddział rehabilitacji pocovidowej w oparciu o najnowsze ekologiczne technologie.

Placówka stanie się partnerem Światowej Organizacji Zdrowia w diagnostyce i leczeniu chorób pocovidowych oraz gruźlicy. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przeznaczy na jej zbudowanie 6 mln złotych.

Decyzja o powstaniu takiego oddziału zapadła w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rehabilitację pocovidową. Szpital w Wolicy obecnie skupia sie przede wszystkim na leczeniu powikłań po koronawirusie. Jak informuje rzeczniczka placówki, pracują w nim specjaliści zajmujący się m.in. tlenoterapią, którzy mają w tym duże doświadczenie. Do tej pory dla pacjentów pocovidowych przeznaczone są tylko 22 łóżka. Obecnie w szpitalu nie ma już miejsca, aby móc dalej rozwijać tego rodzaju rehabilitację, stąd decyzja o budowie nowego obiektu.

Powstanie on z wykorzystaniem technologii z zakresu zielonej energii. Zasilany będzie w całości przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w tym paneli fotowoltaicznych. Po jego wybudowaniu zostanie połączony z obecną placówką, tak aby w przyszłości mógł powstać pierwszy w Polsce "zielony" szpital.

źródło: www.rynekzdrowia.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij