Kielecka placówka nie przedłuży umowy z NFZ. Decyzja podjęta przez wzrost kosztów.

Monika Mazurczak, kierownik ośrodka, informuje, że na ten krok zdecydowano się z bólem serca. Przyznała również, że wiele innych placówek w Polsce podjęło taką decyzję.

Przykładowa wizyta rehabilitacyjna dziecka z porażeniem mózgowym obejmuje zajęcia z fizjoterapeutą, pedagogiem oraz logopedą. Każde z nich trwa 40 minut. Koszt, który ponosi NFZ to około 73 złotych, natomiast wizyta w kieleckich ośrodkach prywatnych to od 100 do 150 złotych.

Umowa nie została przedłużona, ponieważ NFZ zaproponował stare zasady mimo wzrostu kosztów. Taka decyzja zdecydowanie zmniejszy dostęp do tego typu świadczeń.

Dr hab. Jan Szczegielniak, prof. nadzw., to krajowy konsultant w dziedzinie fizjoterapii, który realizuje pilotazowy program rehabilitacji pocovidowej w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Guchołazach. Wskazuje on, że dzieci być może również będą potrzebować tego typu fizjoterapii, ponieważ coraz więcej pacjentów pediatrycznych zaczyna chorować na koronawirusa.

źródło: rynekzdrowia.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij