Krajowa Izba Fizjoterapeutów krytycznie oceniła program fizjoterapii poscovidowej w warunkach domowych i ambulatoryjnych. Według Izby wycena NFZ nie uwzględnia realnych kosztów.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentował program rehabilitacji dla ozdrowieńców, która miałaby się odbywać w domu pacjenta i warunkach ambulatoryjnych. Do tej pory pacjenci mogli się rehabilitować wyłącznie w ramach pobytu w uzdrowiskach lub sanatoriach.

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował rozszerzony program, a KIF krytycznie odniosła się do tej propozycji i oceniła program jako niepowszechny, ponieważ nowi pacjenci trafią do ośrodków, w których aktualnie są kolejki.

Jak wskazuje fizjoterapeuta Piotr Anchimiuk, reprezentant regionu podlaskiego Krajowej Rady Fizjoterapeutów, czas oczekiwania na specjalistę może się wydłużyć. W wielu przypadkach pacjenci np. po operacjach narządów ruchu czekają miesiące na rehabilitację. W jego ocenie jeżeli fizjoterapeuci będą również zajmować się pacjentami postcovidowymi, kolejki znacznie się wydłużą.

KIF zwraca również uwagę na zbyt niską wycenę zaproponowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia, poniżej faktycznych kosztów.

Przypominamy, że Izba przekazała Ministerstwu Zdrowia autorski program rehabilitacji dla ozdrowieńców, który zakładał dostepność do fizjoterapeuty (bez skierowania) oraz indywidualną wycenę dla pacjenta.

źródło: https://poranny.pl/rehabilitacja-pocovidowa-w-domu-lub-gabinecie-kolejki-wydluza-sie-mowia-fizjoterapeuci/ar/c14-15583963


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij