Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach uruchomi 50 łóżek dla pacjentów po Covid-19. Osoby, które zmagają się z powikłaniami po zakażeniu, będą mogły skorzystać z pomocy specjalistów.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" już pod koniec grudnia zeszłego roku, jako pierwszy ośrodek na Śląsku, wdrożyło leczenie pocovidowe. Zabiegi były dostępne w ramach NFZ.

W wydanym właśnie zarządzeniu prezes NFZ zakłada uruchomienie szerokiego programu rehabilitacji pocovidowej. Będą mogły brać w nim udział zakłady rehabilitacji leczniczej, uzdrowiska, oddziały rehabilitacyjne. Wśród tych placówek znajdzie się również GCR "Repty", które od 60 lat pomaga dojść do sprawności osobom z poważnymi schorzeniami. Centrum wykorzysta w tym celu swoje zaplecze oraz wykwalifikowana kadrę medyczną. Dzięki temu mozliwe będzie prowadzenie rehabilitacji ambulatoryjnej i domowej.

Poza 50 łóżkami chcemy uruchomić rehabilitację dziennego ośrodka rehabilitacyjnego - w poradniach. Chcielibyśmy też rehabilitować pacjentów w ich domach. Jeśli stan zdrowia nie pozwoli, by do nas trafiali, będą ich odwiedzały nasze zespoły. Na razie mamy jeden taki zespół, jeśli będzie taka konieczność, zostaną powołane kolejne - mówił dyrektor GCR "Repty", Norbert Komar.

Z rehabilitacji będą mogli skorzystać pacjenci po przebytym Covid-19, na podstawie skierowania lekarza rodzinnego, które będzie ważne przez rok. Czas trwania rehabilitacji to od 2 do 6 tygodni. To lekarz zadecyduje o tym, jak długo będzie ona trwała oraz, jakie zabiegi obejmie. Górnośląskie Centrum Rehabilitacji dysponuje sprzętem, który umożliwia przeprowadzenie m.in. takich zabiegów jak kinezyterapia, elektroterapia, hydroterapia, zabiegi w kriokomorze czy zabiegi krioazotem. Co istotne, pacjenci podczas GCR mogą również liczyć na pomoc psychologa.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij