NFZ opublikował nowelizację zarządzenia dotyczącą określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką.

Niniejsze zarządzenie prezesa NFZ ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką, stanowi wykonanie upoważnienia ustawowego zawartego w art. 146 ust. 1 ustawy z  27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem, polegające na nadaniu nowego brzmienia załącznikowi nr 1 m do zarządzenia, mają charakter porządkujący. Wprowadzona zmiana nie powoduje negatywnych skutków dla podmiotów realizujących świadczenia w rodzaju rehabilitacja lecznicza.

Przepisy zarządzenia stosuje się do rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych od dnia 1 stycznia 2021 r. Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia podpisania.

Co zmienia się w wycenach świadczeń rehabilitacyjnych?

Premiowane są te świadczenia, które dotyczą indywidualnej pracy z pacjentem. Wycena indywidualnej pracy z pacjentem została zwiększona o 6 punktów w warunkach ambulatoryjnych (z 28 pkt do 34) oraz o 11 punktów w warunkach domowych (z 55 pkt do 66).  „To bardzo dobra informacja dla pacjentów. Ta decyzja promuje najefektywniejsze, bo indywidualne podejście do pacjenta. Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Zdrowia podejmując taką decyzję wykazały się odpowiedzialnością za dobro pacjentów” - czytamy w komentarzu Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Kolejna zmiana dotyczy indywidualnej pracy z pacjentem z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności – nie mniej niż 30 minut o 4 punkty (z 19 pkt. do 23)

Nowa wycena świadczeń dostępna jest pod adresem: https://kif.info.pl/wycena-07-04-2021r/

Cały dokument dostępny pod adresem: https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-622021dsoz,7337.html


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij