Zmiany w wynagrodzeniu zaproponowane na spotkaniu z Ministerstwem Zdrowia wg Krajowej Rady Fizjoterapeutów są nie do zaakceptowania.

Na swojej stronie internetowej Krajowa Rada Fizjoterapeutów wymienia kilka powodów, dla których propozycja Ministerstwa Zdrowia nie jest akceptowalna:

  1. Propozycje dotyczą tylko zmiany wskaźnika, który realnie wpłynie na poprawę zarobków tylko tych, którzy otrzymują dziś minimalne wynagrodzenie.
  2. Realizacja wzrostu wynagrodzeń w związku z podniesieniem wskaźnika bez zmiany wyceny nie jest możliwa. Otrzymaliśmy już sygnały, że część pracodawców wykorzysta to jako pretekst do zwolnień i likwidacji oddziałów rehabilitacji. Szczególnie, że w okresie pandemii szpitale realizują mniej świadczeń w tym zakresie.
  3. Uważamy, że osoba z wyższym wykształceniem medycznym powinna zarabiać dwukrotność średniej krajowej.

W związku z powyższymi punktami, KRF żąda dalszych rozmów i jednocześnie nie do końca rozumie tych, dla których propozycje te są wystarczające.

Fizjoterapeuci to samodzielny zawód medyczny, który bierze udział w procesie leczenia milionów Polaków. W związku z tym wynagrodzenie powinno odzwierciedlać ich kompetencje, odpowiedzialność oraz doświadczenie. KRF zapewnia, że wykorzystywała i nadal wykorzystuje wszelkie możliwe dzialania, jakie może podjąć na rzecz podwyższenia wynagrodzeń fizjoterapeutów.

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij