W czwartek 11 marca po ponad 4,5 miesięcznym lockdownie zakłady lecznictwa uzdrowiskowego mogły wznowić działalność.

Jak zapewniają zarządzający tego rodzaju placówkami, personel jest zaszczepiony. Podobnie jest w przypadku pacjentów – większość potencjalnych osób oczekujących w kolejce na leczenie uzdrowiskowe jest zaszczepiona (znajdują się w grupie 70+). W obliczu wzrastającej liczby zakażeń pojawiają się jednak obawy, czy wszyscy, którzy czekają na swój wyjazd do ośrodków uzdrowiskowych, faktycznie się na to zdecydują.

Uzdrowiska działają w reżimie sanitarnym – takim samym, jaki obowiązywał przed ich zamknięciem w październiku. Pojawiła się jednak jedna zmiana odnośnie terminu, w jakim powinien być wykonany test. Obecnie są to nie więcej niż 4 dni przed rozpoczęciem leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji uzdrowiskowej. Pacjenci oczekujący na wyjazd są powiadamiani o terminie rozpoczęcia terapii listownie bądź telefonicznie przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z kolei informacja o terminie oraz miejscu wykonania obowiązkowego testu jest wysyłana SMS-em przez system eKolejka. Z wykonania testu zwolnieni są pacjenci i kuracjusze, którzy otrzymali już dwie dawki szczepionki. W takich przypadkach wystarczy okazać zaświadczenie o odbytym szczepieniu.

NFZ zapewnia, że wszystkie skierowania na leczenie uzdrowiskowe, które zostały potwierdzone z data rozpoczęcia leczenia po 24.10.2020r., a które zostały zwrócone do oddziału wojewódzkiego NFZ, są ważne, a pacjentom zostanie wyznaczony kolejny termin leczenia po 11.03.2021r., z uwzględnieniem dotychczasowego czasu oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe.

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij