Podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia wskazano, że coraz więcej pacjentów po COVID-19 wymaga rehabilitacji. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że NFZ wkrótce przedstawi pakiet rozwiązań.

W środę 10 lutego podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia poświęconej monitorowaniu i zarządzaniu epidemią COVID-19 oraz nadzorowi medycznemu nad bezpieczeństwem i jakością, jej przewodnicząca Beata Małecka-Libera zwróciła uwagę na potrzebe rehabilitacji pacjentów po przebytym zakażeniu. Zauważono, że rehabilitacja mogłaby się odbywać w klubach fitness, gdzie pracują wyszkoleni fizjoterapeuci. Niestety, branża ta nadal pozostaje zamrożona.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska podkreślił, że w najbliższych dniach temat rehabilitacji pacjentów zakażonych koronawirusem zostanie załatwiony. Jak zapewnił, NFZ przygotowuje w tej chwili pakiet takich rozwiązań, aby rehabilitacja odbywała się w trybie ambulatoryjnym, a także stacjonarnym. Będzie możliwość wykorzystania bazy sanatoryjnej, która w tej chwili nie jest wykorzystana. Taki pakiet niedługo się pojawi. I wielu pacjentów pocovidowych z niego skorzysta. To będzie rehabilitacja "tu i teraz", a nie za kilkanaście miesięcy.

Wiceminister odpowiedział również na apel prezesa Polskiej Federacji Fitness o ponowne otwarcie branży. Jak mówił, rząd opiera sie na tym, co rekomenduje Rada Medyczna przy premierze i w luzowaniu obostrzeń przewidzianych na 12 lutego branża fitness sie nie znalazła.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij