Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje do premiera o odblokowanie uzdrowisk. Dzięki temu możliwe byłoby wprowadzenie w nich świadczeń w zakresie rehabilitacji leczniczej po przebytej chorobie COVID-19.

OPZZ zauważa, że pandemia negatywnie odbija się na finansach uzdrowisk. Części z nich grozi nawet likwidacja. W związaku z tym związkowcy apelują o umożliwienie otwarcia uzdrowisk dla ozdrowieńców po przebytej chorobie COVID-19.

Jak podkreślał podczas konferencji prasowej Sebastian Koćwin, świadczenie uzdrowiskowej rehabilitacji „pocovidowej” kierowane do ozdrowieńców, a więc do osób posiadających przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 byłoby bezpieczne dla innych osób przebywających w uzdrowiskach. Takie rozwiązanie eliminowałoby nie tylko przenoszenie wirusa, ale pozwoliłoby odciążyć system opieki zdrowotnej. Służyłoby przede wszystkim pacjentom przechodzącym po chorobie koronawirusa coraz liczniejsze powikłania zdrowotne.

Personel uzdrowisk jest zaszczepiony a z kolei pacjenci, którzy są ozdrowieńcami, nie stanowią zagrożenia.

Uzdrowiska były zamykane juz dwukrotnie - pierwszy raz od 13 marca do 15 czerwca 2020r, natomiast drugi raz od 21 października do teraz.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij