Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej działa już w nowym miejscu. Obecnie mieści się on w zmodernizowanych pomieszczeniach szpitala przy ul. św. Wojciecha w Szczecinie.

Przebudowa i modernizacja części budynku przy ul. Św. Wojciecha kosztowała ponad 3 mln. W miejsce to przeniesiono Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Prace rozpoczęto w sierpniu 2019 roku. W ich wyniku powstało zaplecze rehabilitacyjne, gdzie świadczenia specjalistyczne udzielane są najmłodszym pacjentom od pierwszych dni życia oraz młodzieży i osobom dorosłym.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 3,1 mln zł. Z dotacji Województwa Zachodniopomorskiego pochodziło 2,3 mln, natomiast pozostała kwota została zapewniona ze środków własnych szpitala. W ramach modernizacji i przebudowy m.in. wymieniono okna i instalacje zewnętrzne oraz dostosowano przestrzenie do wymagań sanitarno-epidemiologicznych i przeciwpożarowych.

W Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pojawił się również nowy sprzęt oraz aparatura m.in. aparaty do krioterapii czy magnetoterapii oraz wyposażenie sal gimnastycznych i gabinetów rehabilitacyjnych.

Ośrodek zajmuje się najmłodszymi pacjentami, którzy wymagają kompleksowej opieki medycznej. Placówka zapewnia nie tylko świadczenia takie jak kinezyterapia czy masaż, ale również terapię neurorozwojową. Do obiektu przy ul. Św. Wojciecha przeniesiono również poradnię neurologiczną dla dzieci oraz poradnię logopedyczną.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij