W bieżącym roku również osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z pomocy fizjoterapeuty bezpośrednio i bez skierowania od lekarza. Jest to możliwe dzięki przedłużeniu Programu Solidarnościowego na 2021 rok.

Możliwość bezpośredniego dostępu do fizjoterapeuty została przedłużona na 2021 rok. Informacja ta wskazuje na bardzo ważną role, jaką pełni tego rodzaju forma korzystania z usług fizjoterapeutów. Zwolennicy takiego rozwiazania argumentowali jego słuszność głównie  brakiem zagrożenia dla pacjenta. Co wiecej, szybki kontakt daje szansę na uniknięcie powiklań oraz przywrócenie niektórych funkcjonalności.

Wysokość środków, jakie zaplanowano na realizację świadczeń w ramach Programu Solidarnościowego na 2021 r. to 50 mln zł. Będą one mogły byc przeznaczone na kontynuację finansowania umów zawartych w 2020 roku lub przeprowadzenie nowych naborów. Program będzie realizowany od dnia podpisania umów z wykonawcami do dnia 31 grudnia 2021r. lub do wykorzystania dostępnej alokacji środków.

Aby skorzystać z Funduszu jako Świadczeniodawca, należy złozyć do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ ofertę konkursową. Dotyczy to podmiotów wykonujących działalność leczniczą - zarówno podmioty lecznicze, jak i praktyki zawodowe. W ofercvie konkursowej należy zawrzeć przewidywaną wartość świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej w Programie oraz przewidywane koszty związane z obsługą programu.

Podstawa prawna:
Uchwała Nr 197 zmieniająca uchwałę w sprawie programu rządowego pn. „Świadczenia medyczne Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób niepełnosprawnych na rok 2020” z dnia 29 grudnia 2020r. (https://dziennikustaw.gov.pl/M2021000003001.pdf).


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij