W Pabianickim Centrum Medycznym przestał istnieć oddział covidowy. Utworzono go w miejscu oddziału rehabilitacji. Czy zatem jego likwidacja oznacza, że pacjenci znów będą mogli być rehabilitowani w PCM?

Na mocy decyzji wojewody łódzkiego w PCM od 8 stycznia przestał działać oddział covidowy. Do tej pory zajmował on miejsce oddziału rehabilitacji a łózka covidowe znajdowały sie również na innych oddziałach szpitala.

- Obecnie nie mamy żadnego pacjenta z koronawirusem. Osoby, które wyzdrowiały, wróciły do domów. Kilkoro osób przewieziono do innych szpitali zakaźnych - informuje Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno - technicznych PCM.

Jeśli chodzi o przywrócenie oddziału rehabilitacji, na razie nie padaja żadne konkretne deklaracje. Jak zaznaczył Adam Marczak, trwaja prace nad powrotem rehabilitacji  i na początek ma to być rehabilitacja neurologiczna wczesna.

Obecnie w szpitalu powstał oddział izolacji, który obejmuje 42 łóżka rozmieszczone w całym szpitalu. To właśnie w tych miejscach pacjenci z podejrzeniem Covid-19 bedą czekać na wynik testu. Osoby z pozytywnym wynikiem będą przewożone so szpitali zakaźnych.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij