Zadłużona placówka jeszcze w październiku miała zostać wydzielona ze szpitala w Piekarach Śląskich. Od miesięcy trwały jednak rozmowy i teraz okazuje się, że rehabilitacja będzie funkcjonować jak dotychczas.

Szpital Rehabilitacyjny w Kochcicach wchodzi w skład Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Oddziały rehabilitacji miały zostać wydzielone z macierzystej placówki z powodu nierentowności. Taki scenariusz zakładał plan naprawczy piekarskiego szpitala.

Przeciwko wydzieleniu ośrodka w Kochcicach byli m.in. poseł na Sejm RP - Andrzej Gawron, wójt gminy Kochanowice - Ireneusz Czech, radny Rady Powiatu w Lublińcu - Dawid Smol i inni.

W wyniku rozmów udało się wypracować takie działania, które sprawiły, że placówka nie będzie jednak wydzielona. O sukcesie poinformował poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Jak zapewnili, oddziały rehabilitacji w Kochcicach będą kontynuowały swoja działalność po 31 grudnia 2020 roku.

W piśmie przesłanym do mediów możemy przeczytać: Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wypracowano niezbędne zmiany organizacyjne mające na celu poprawę wyniku ekonomicznego placówki jak i podniesienie standardów świadczonych usług medycznych. Podjęta decyzja jest szansą daną placówce, tak by w przeciągu pół roku wdrożyć niezbędne procesy naprawcze, które przyniosą wymierne rezultaty. Zarząd Województwa Śląskiego wziął pod uwagę szeroki zakres argumentów strony społecznej, stanowisko samorządowców i pracowników ośrodka oraz liczne opinie pacjentów korzystających z rehabilitacji w Kochcickim Pałacu. Jednoznaczne było również stanowisko Posła Ziemi Lublinieckiej Andrzeja Gawrona, w przedmiocie utrzymania funkcjonowania placówki, przekazywane Zarządowi podczas kilku spotkań roboczych.

Źródło: dziennikzachodni.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij