Szczepienia przeciwko Covid-19 są dostępne dla chętnych fizjoterapeutów w tzw. etapie 0 Narodowej Strategii Szczepień.

Zgodnie z Narodową Strategią Szczepień, etap 0 będzie obejmował szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia, w tym personel medyczny, pracowników DPS i pracowników MOPS oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Oznacza to, że możliwość zaszczepienia się otrzymują wszystkie chętne osoby wykonujące zawody medyczne, czyli udzielające świadczeń zdrowotnych. Do grona tego zaliczani są również nauczyciele akademiccy uczelni medycznych, diagności laboratoryjni, farmaceuci czy psycholodzy kliniczni.

Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 25 wrzesnia 2015 roku o zawodzie fizjoterapeuty, zawód fizjoterapeuty jest samodzielnym zawodem medycznym i z Narodowej Strategii Szczepień wynika, że fizjoterapeuci są objęci programem szczepień w etapie 0.

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego w tzw. etapie 0 zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (zlokalizowane w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ. Zostanie tam zaszczepiony nie tylko personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek. To właśnie tam można zgłaszać chęć zaszczepienia się do 20 grudnia br. Niektóre podmioty ogłaszają także takie możliwości na swoich stronach internetowych, lokalnych mediach czy mediach społecznościowych.

WAŻNE: Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte w zestawieniu jako szpitale węzłowe. Wykaz szpitali węzłowych znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/znamy-szpitale-w-ktorych-bedzie-szczepiony-personel-placowek-medycznych.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij