Fizjoterapeuci udzielający świadczeń zdrowotnych mają obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej. Z początkiem nowego roku będzie się to odbywać wyłącznie w wersji elektronicznej.

Podobnie jak inne zawody medyczne, również fizjoterapeuci będą zobowiązani od nowego roku do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

15 kwietnia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, które wprowadziło obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. W rozporządzeniu zawarto również informację odnośnie okresu przejściowego dla formy prowadzenia dokumentacji, który trwa tylko do 31 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że od 1 stycznia 2021 roku dokumentacja musi być prowadzona wyłącznie w postaci elektronicznej.

W celu usprawnienia i ułatwienia pracy fizjoterapeutom powstała aplikacja do zarządzania dokumentacją medyczną w fizjoterapii - Finezjo. Obecnie korzysta z niej już około 40% polskich praktyk fizjoterapeutycznych. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy prowadzą indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną oraz od niedawna - dla osób pracujących w podmiotach leczniczych. Ta druga wersja programu jest dostępna dla wszystkich pracowników podmiotu, a więc nie tylko dla fizjoterapeutów.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij