Dziś (10.12) ruszyły zapisy na bezpłatną rehabilitację w Białymstoku. W zabiegach finansowanych przez miasto mogą uczestniczyć również osoby, które nie korzystają z systemu NFZ.

Dziś (10.12) ruszyły telefoniczne zapisy na bezpłatną rehabilitację leczniczą oraz fizjoterapię w Białymstoku. W pierwszym półroczu 2021r. z zabiegów będzie moglo skorzystać prawie 2 tys. mieszkańców miasta.  Zabiegi są przeznaczone dla osób, które wymagaja powrotu do zdrowia po przebytych urazach, chorobach czy wypadkach. Bezpłatna rehabilitacja będzie również dostępna dla pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn czy schorzeniami reumatycznymi.

W 2021 roku pacjenci będą mogli skorzystać z 10-dniowych pakietów, w których sklad wejdą m.in. ultradźwięki, laser, prądy oraz ćwiczenia. W pierwszym półroczu do zabiegów zostanie zakwalifikowanych 800 osób, natomiast zapisy na rehabilitację w drugim półroczu ruszą w czerwcu 2021. Do zabiegów będą kwalifikować fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego im. PCK. Warunkiem dostania się do programu jest zameldowanie na terenie Białegostoku bądź wskazanie miasta jako miejsca płatności podatku dochodowego. Miasto wspomoże również białostoczan, kórzy wymagaja fachowej opieki, ale nie korzystają z systemu NFZ.

W tegorocznym programie rehabilitacyjnym uczestniczyło 1475 osób. Wykonano już ponad 1386 pakietów zabiegowych za prawie 395 tys. zł. Wsparcie finansowe miasta na ten cel w 2020 r. wyniosło ok. 460 tys. zł. Na zabiegi w 2021 r. Białystok przeznaczy 600 tys. zł. Dzięki temu mieszkańcy bezpłatnie skorzystają z ćwiczeń i zabiegów.

Źródło: http://www.bialystokonline.pl/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij