W Uzdrowisku w Świeradowie przygotowano specjalny pakiet rehabilitacyjny dla dorosłych i dzieci po COVID-19. Jego celem jest poprawa sprawności oddechowej pacjentów oraz wsparcie psychiczne.

We wtorek za pośrednictwem PAP władze Uzdrowiska Świeradów poinformowały, ze przygotowano turnusy rehabilitacyjne na 8, 15 lub 22 dni. Jak napisano w komunikacie, nowy pakiet rehabilitacji leczniczej wspomaga osoby po przebytej chorobie COVID-19, które po pobycie w szpitalu lub długotrwałej izolacji powinny podjąć dalszą rehabilitację, aby powrócić do pełni zdrowia.

Pobyt w uzdrowisku obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne oraz indywidualny program rehabilitacji. W ramach turnusu przeprowadzane są m.in. treningi wydolnościowe, gimnastyka lecznicza, fizykoterapia, hydroterapia oraz zabiegi balneologiczne.

Celem programu rehabilitacji dla pacjentów po COVID-19 jest pomoc w powrocie do codziennych obowiązków oraz pomoc w walce z powikłaniami. Chodzi tutaj nie tylko o dolegliwosci układu oddechowego, ale również przypadłości neurologiczne i psychosomatyczne.

Podczas rehabilitacji duzy nacisk jest kładziony również na kondycję psychiczną pacjentów. W tym zakresie przewidziano m.in. zajęcia relaksacyjne, medytację, muzykoterapię oraz opieke psychologiczną. Ponadto, cały program pobytu ma pomóc wypracować konkretne zachowania i nawyki niezbędne do wdrożenia w warunkach domowych już po powrocie z uzdrowiska.

Jak powiedział prezes Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. Ireneusz Łojek, Uzdrowisko Świeradów ma duże doświadczenie w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą medyczną, zatrudniamy neurologów i pulmonologów oraz doświadczonych w tym zakresie fizjoterapeutów. Leczenie chorób oddechowych wspomaga także krenoterapia wodami mineralnymi ze źródła Jan.

Źródło: https://www.wnp.pl/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij