Nowy projekt z zakresu fizjoterapii oddechowej jest przeznaczony dla pacjentów, którzy przeszli chorobę COVID-19 i zakończyli leczenie kliniczne.

Ogólnopolski projekt badawczo-naukowy nosi nazwę "Powtarzalna stymulacja indukcyjna w kompleksowej fizjoterapii oddechowej u pacjentów po przebytym COVID-19". Jego głównym celem jest wsparcie osób, które przeszły chorobę i zakończyły leczenie kliniczne. Wyzdrowienie z zakażenia w wielu przypadkach nie oznacza odzyskania pełnego zdrowia. Część osób przez kolejne tygodnie może borykać się z pogorszeniem wydolności organizmu oraz wystapieniem objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie. Chodzi tutaj głównie o gorszą kondycję, utrudnione oddychanie oraz długotrwale uczucie zmęczenia.

"W ramach projektu prowadzona będzie rehabilitacja oddechowa osób po przebytym COVID-19, której celem będzie zmniejszenie powikłań po chorobie oraz poprawienie jakości funkcjonowania pacjentów po przebytej infekcji" - podało biuro prasowe rybnickiego magistratu. Do oceny poprawy oddychania wykorzystana będzie spirometria i kwestionariusz pacjenta wykonany przed rozpoczęciem terapii, po 10 dniach, i po zakończeniu serii zabiegów. Program ma być realizowany do końca czerwca 2022 r.

Źródło: rynekzdrowia.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij