Krajowa Izba Fizjoterapeutów opublikowała zalecenia dla fizjoterapeutów w przypadku kontaktu z pacjentem zakażonym koronawirusem.

W zaleceniach znalazły sie między innymi informacje o tym, jak postępować w przypadku wiadomości, że u pacjenta, z którym fizjoterapeuta miał bezpośredni kontakt trwający dłużej niż 15 minut (do 14 dni wstecz) stwierdzono COVID-19.

1. Jeśli byłeś zabezpieczony i nie masz objawów:
Obserwuj się, a jeżeli nic sie nie dzieje, możesz pracować i funkcjonować normalnie, o ile Sanepid bądź lekarz POZ nie zdecydował inaczej.

2. Jeśli NIE byłeś zabezpieczony i nie masz objawów:
Jeżeli nie zostanie podjęta decyzja o poddaniu sie kwarantannie, skontaktuj się z pracodawcą i zdecydujcie o ewentualnej samoizolacji trwającej nie krócej niż 2-3 dni, a następnie wykonaj test na obecność koronawirusa.

3. Jeśli masz objawy chorobowe:
Działaj zgodnie z poleceniami POZ lub Sanepidu (szczegółowe zasady zostały określone na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/podejrzewasz-u-siebie-koronawirusa).

Ważne jest również, aby każdy fizjoterapeuta ściśle stosował się do wytycznych MZ i GIS oraz zaleceń KRF. Jedną z najważniejszych kwestii jest zabezpieczenie siebie poprzez stosowanie adekwatnych środków ochrony osobistej oraz restrykcyjne przestrzeganie zasad higieny osobistej.
Podczas pracy nie nalezy używać m.in. telefonu komórkowego oraz unikać dotykania twarzy.

Więcej informacji: https://kif.info.pl/zalecenia-dla-fizjoterapeutow-w-przypadku-kontaktu-z-pacjentem-zakazonym-koronawirusem/

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij