Klasa o profilu piłki ręcznej z elementami fizjoterapii z IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu została objęta patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Porozumienie o współpracy pomiedzy Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną a IV Liceum Ogólnokształcącym zostało zawarte 30 września 2020 roku. Dokument został podpisany przez rektora dr. Zdzisława Dubiella prof. EUH-E i dyrektora IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej, mgr. KamilaBorosa. Uczelnia zobowiązała się do objecia patronatu nad klasą sportową piłki ręcznej z elementami fizjoterapii. Umożliwi to uczniom liceum udział w wykładach na kierunku fizjoterapia oraz zapoznanie się z charakterystyką zawodu fizjoterapeuty dzieki spotkaniom z wykładowcami. Uczniowie będą mieli również mozliwość uczestnictwa w wizytach studyjnych w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej oraz w wybranych konferencjach naukowych organizowanych przez EUH-E.

Jak wyjaśnił dyrektor LO w Elblągu, Uczniowie trenujący często po zakończeniu kariery sportowej nie potrafią się odnaleźć w codziennym funkcjonowaniu. Chcemy, aby kontakt z uczelnią i tym, jak się kształci na kierunku fizjoterapia, otworzył im oczy na ten zawód zawód i przyszłość z nim związaną. Dzieku zawartemu porozumieniu, uczniowie będą mogli równiez poznać uczelnię w swoim macierzystym mieście.

- Jako uczelnia jesteśmy otwarci na współpracę z otoczeniem i podejmowanie nowych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi – powiedział rektor EUH-E dr Zdzisław Dubiella, prof. EUH-E.Klasa patronacka jest doskonałym przykładem tego typu działań. Przyszli studenci a obecnie licealiści mają okazję poznać specyfikę zajęć na uczelni i przy okazji nauczyć się czegoś, czego nie przewidują szkolne programy kształcenia. Także wizyty studyjne w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, które organizujemy już od roku, są okazjią, do zobaczenia jak dziś można nowocześnie kształcić.

Uczniowie LO będą mogli wziąć udział w pierwszym wykładzie już 9 października.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij