Dzięki prozdrowotnemu projektowi, który będzie realizowany przez trzy lata, zwiększy się dostęp do rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych z powiatu prudnickiego.

Projekt uzupełni ofertę świadczeń finansowanych na terenie powiatu prudnickiego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak mówi Jolanta Barska, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku, na ten cel otrzymano 120 tys zł dofinansowania.

W ciagu roku, z 10 zabiegów fizjoterapii i rehabilitacji ruchowej będzie mogło skorzystać 50 niepełnosprawnych. Tego rodzaju usługi zakntraktowane w powiecie prudnickim są dla niepełnosprawnych niewystarczające, co wielokrotnie sygnalizowano. Projekt będzie zatem sporym wsparciem dla NFZ.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku wyłoni wykonawcę tego zadania w drodze konkursu. Partnerem instytucji w projekcie jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. Z kolei dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij