Terapia falą uderzeniową należy do jednej z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych metod leczenia dolegliwości bólowych układu mięśniowo-powięziowo-szkieletowego.

 

Z definicji – fala uderzeniowa (SWT – Shock Wave Therapy) to terapia falą akustyczną przenoszącą energię w bolące miejsca w bardzo krótkim czasie narastania i bardzo wysokiej amplitudzie przez specjalną sondę (głowicę) penetrującą do wnętrza ciała pacjenta. Zabieg wykonuje się, przykładając aplikator do miejsca zmienionego chorobowo. W celu ułatwienia transmisji fali w głąb tkanek podczas zabiegów należy zastosować odpowiedni żel sprzęgający. Dzięki temu możliwe jest przekazanie energii z minimalną ilością strat. Energia kinetyczna, wyzwolona dzięki skompresowanemu powietrzu, przenoszona jest poprzez uderzenie do aplikatora fali uderzeniowej. Na rynku dostępne są różne rozmiary i kształty głowic aplikatorów. Szybka i prosta zmiana nasadek umożliwia optymalne stosowanie terapii.

                                                                                                                             Dowiedz się więcej

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij