Kolejny program fizjoprofilaktyczny zrealizowany przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Jego celem jest zachęcenie pracowników biurowych do wykonywania prostych ćwiczeń.

Spora część Polaków wykonuje pracę biurową, która niestety ogranicza aktywność. Jest to szczególnie odczuwalne teraz, kiedy wiele osób pracuje zdalnie. Pracownicy o tak ograniczonej aktywności fizycznej są bardziej narażone na wystąpienie powikłań spowodowanych siedzącym trybem życia. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest przyczyną powstawania bolesnych przeciążeń mięśni i stawów. W takich sytuacjach zwiększa się również ryzyko chorób serca, zawału, udaru mózgu, otyłości i cukrzycy. Stąd też nowa inicjatywa KIF, która została przygotowana z myślą o pacjentach pracujących przez większość czasu przy komputerze.

Głównym celem programu "Aktywna przerwa w pracy" jest zachęcenie do regularnej aktywności osób wykonujących głównie pracę siedzącą. Ćwiczenia zawarte w programie są łatwe i przede wszystkim nie wymagają specjalistycznego sprzętu a nawet stroju - niektóre mozna wykonać siedząc przy biurku. Opracowane one zostały przez zespół ekspertów KIF:

  • Ernest Wiśniewski,
  • Zbigniew Wroński,
  • Tomasz Cisoń,
  • Adrian Kużdżał,
  • Weronika Krzepkowska.

Jak będzie wyglądał program? Każdego dnia na stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz w mediach społecznościowych (m.in. na FB i YT Ministerstwa Zdrowia) pojawi się jeden film z ćwiczeniami wraz z komentarzem eksperta oraz praktycznymi wskazówkami odnośnie tempa czy liczby powtórzeń. Wszystkie filmy w programie "Aktywna przerwa w pracy" będą dostępne bezpłatnie dla każdego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij