Zmiana w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, która weszła w życie 1 sierpnia 2019 roku dotyczy również świadczeń fizjoterapeutycznych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 11 lipca 2019 roku w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych, lekarz jest zobowiązany do przekazania wraz ze skierowaniem:

  • kopii wyników badań diagnostycznych i przeprowadzonych konsultacji, które znajdują się w jego posiadaniu, a dzięki którym lekarz ubezpieczenia zdrowotnego będzie miał mozliwość postawienia wstępnego rozpoznania stanowiącego przyczynę skierowania,
  • informacji o dotychczasowym leczeniu specjalistycznym lub szpitalnym.

Dotyczy to również świadczeń fizjoterapeutycznych. Szczegółowe informacje zawarte są w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 lipca 2019 r. zmieniającym rozporzadzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie swiadczeń opieki zdrowotnej.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij