Rzeszowskie Centrum Medycyny Sportowej to pierwszy ośrodek na Podkarpaciu, który łączy świadczenia z zakresu ortopedii, rehabilitacji oraz przygotowania motorycznego.

Wszystko po to, aby w szybki i sprawny sposób zaopatrzyć pacjentów oraz nie dopuścić do tego, by niewyleczeni wracali do uprawiania sportu, a tym samym narażali się na pogłębienie kontuzji. Ośrodek należy do Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie. W jego skład wchodzi kilkanaście gabinetów ortopedycznych i rehabilitacyjnych, a także wyposażone w nowoczesny sprzęt cztery sale treningowe. Głównym celem centrum jest kompleksowa opieka, do której należą: diagnostyka, leczenie ortopedyczne i rehabilitacyjne oraz przygotowanie motoryczne. Jak mówi kierownik oddziału ortopedii i Centrum Medycyny Sportowej: – Pierwszym etapem jest diagnostyka. Pacjent trafia do ortopedy, który zleca niezbędne badania. Wykonujemy je w trybie jednodniowym, więc podczas wizyty jesteśmy w stanie postawić pełną kompleksową diagnozę. Następnie kwalifikujemy pacjenta do leczenia zachowawczego bądź operacyjnego, pacjent jest kierowany do szpitala bądź fizjoterapeuty. W ramach usług rehabilitacyjnych pacjenci mogą skorzystać nie tylko z ćwiczeń indywidualnych, ale także z zabiegów z użyciem najwyższej jakości sprzętu. Do zabiegów tych należą między innymi: skutecznie zwalczająca ból terapia falą uderzeniową, terapia kontrolowanym ciepłem czy system Game Ready, który łączy w sobie ucisk z chłodzeniem. Specjaliści do dyspozycji mają również system BTL − Super Indukcyjna Stymulacja, czyli nowoczesną technologię wykorzystującą pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które działa przeciwbólowo i regeneracyjnie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij